Konya Su Arıtma Sistemleri

Telefon

90 506 190 84 95

E-Posta

info@konyasuaritma.net

SUYUN CANLILIĞINI KORUYORUZ!

Evliya Çelebi’yi duymayanınız, bilmeyeniniz yoktur sanırım. 17. yüzyılın önde gelen gezginlerinden biri olan Evliya Çelebi yıllarca Osmanlı topraklarını gezer ve gördüklerini Seyahatname adlı eserinde toplar. Aslında Evliya Çelebi, gördüğü bir rüya üzerine gezmeye başlamıştır, 51 yıl süren seyahati sonunda da eserini yazar. Rüyada meydana gelen bir dil sürçmesi sonucunca “Şefaat ya Resulallah diyecek yerde seyahat demişiz.” diyerek aktarır yola çıkış öyküsünü. Yolculuğu sırasında da ölümsüzlük suyunu arar, durur yine yıllarca. Ölümsüzlük suyunu arayan sadece Evliya Çelebi değildir; dünyanın pek çok gezgini, bilim adamı, kralı ve kraliçesi de bu suyu arar. Su ölümsüzlüğün simgesi haline gelir bu sayede.

Suyun ölümsüzlüğün simgesi olması demek yaşamın simgesi olması demek. Sağlıklı, mutlu, uzun bir ömre sahip olmak isteyenlere doktorların, uzmanların ilk önerisi yeteri kadar su içmeleri.
 
Sağlıklı, uzun bir yaşam için nasıl su içmeliyiz?
 
Sağlıklı su içmeliyiz. Sağlıklı su içmediğimiz için ağzımız kurur, başımız ağrır, döner, kaslarımızda spazmlar oluşur, düşünme ve odaklanmada sıkıntı yaşarız hatta sudan bulaşan organizmalar ve virüsler nedeniyle hastalanırız. Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı araştırmalara göre kirli suların kullanımı ve sanitasyon yetersizliği nedeniyle ortaya çıkan ishal sonucu her yıl 502 bin kişi ölmekte. Bu rakam Bolu, Edirne gibi pek çok ilimizin nüfusundan daha fazla.
Sağlıklı suyu biraz açacak olursak; sağlığımıza olumlu katkı sağlayan, berrak, içinde organik, inorganik ya da demir ve mangan gibi elementler, arsenik, nitrat gibi maddeler bulunmayan, endüstriyel atıklardan arındırılmış, mikroorganizmalar içermeyen sudur. Sağlıklı su demek, temiz, berrak, taze ve canlılığını koruyan su demektir. 

Paylaş :